TikTak.al

-Politikë

VIDEO/ ‘Piranjat’ demaskojnë takimin e Ramës – Syri
-Politikë

VIDEO/ ‘Piranjat’ demaskojnë takimin e Ramës – Syri

Kryeministri Edi Rama nisi turin e takimeve me emigrantët nga Greqia. E diela e 12 majit do të mbahet mend për deklaratat e forta të liderit dhe heroit të ri të shqiptarëve, Skënderbeut të kohëve moderne. Ekipi i Piranjave i kryesuar nga gazetari Eraldo Harlicaj udhëtoi së bashku me shumë shqiptarë të tjerë drejt stadiumit

VIDEO/ TEC Vlorë jep ambiente shfrytëzimi pa kon – Syri
-Politikë

VIDEO/ TEC Vlorë jep ambiente shfrytëzimi pa kon – Syri

  Çdo ditë që kalon nxjerr zbuluar qeverinë se kontraktimi i dy teceve lundruese për të zgjidhur krizën e energjisë elektrike, ishte vetëm një truk për të kaluar paratë te një firmë private e regjistruar në shtetin Delaware. Parajsa fiskale ku është e pamundur të gjendet pronari i vërtetë! Anijet u blenë kundrejt një vlere

VIDEO/ Kryetari i Bashkisë Mat i jep HEC-in vëll – Syri
-Politikë

VIDEO/ Kryetari i Bashkisë Mat i jep HEC-in vëll – Syri

 Piranjat kanë shkuar thuajse në çdo Bashki, prandaj e radhës që është gjetur në shkelje klasike është ajo e Matit. Piranja Kamila Xhakaj ka udhëtuar drejt bashkisë që udhëhiqet nga Agron Malaj për një problem që lidhet me fshatin Madhes.  Një vend piktoresk që rrethohet me ujë, por që ujë nuk ka. Arsyeja? Sepse po

“Fati” i vulës së PD-së, gjykata e Apelit cakton datën për rigjykimin e çështjes
-Politikë, Kryesore, Të Fundit

“Fati” i vulës së PD-së, gjykata e Apelit cakton datën për rigjykimin e çështjes

Gjykata e Apelit të Tiranës ka caktuar datën 11 qershor në orën 10:00 për seancën e rigjykimit të çështjes së vulës së Partisë Demokratike. Në 27 dhjetor të vitit të kaluar Gjykata e Lartë riktheu për rishqyrtim vendimin e dhënë nga Agron Zhukri që njihte si kryetar të Partisë Demokratike Sali Berishën. Në arsyetimin e

Sa kushtoi takimi i Ramës në Athinë? Blendi Klosi zbulon ‘faturën’ – Balkanweb.com – News24
-Politikë, Fillimi

Sa kushtoi takimi i Ramës në Athinë? Blendi Klosi zbulon ‘faturën’ – Balkanweb.com – News24

Blendi Klosi, Sekretar i Përgjithshëm i PS-së, shprehet se nuk ka asnjë shpenzim lidhur me takimet e kryeministrit Edi Rama, njëherazi kreu i PS-së, me shqiptarët që jetojnë jashtë vendit. Referuar takimit të zhvilluar në Athinë, Klosi tha se nuk ka pasur asnjë shpenzim për këtë takim, pasi janë takime të vullnetit të lirë të

Presidenti Meta: Arsyet pse mbështeta VMRO dhe e – Syri
-Politikë

Presidenti Meta: Arsyet pse mbështeta VMRO dhe e – Syri

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar njw intervistë me gazetarin Emad Mehmeti për ‘TV Shenja’ në Maqedoni. Pyetje: Ekziston një dilemë tek ne, se përse, duke pasur partitë shqiptare, ju e përkrahni atë partinë maqedonase? Ilir Meta: Së pari, unë nuk kam ndërhyrë aspak për sa I takon garës midis partive shqiptare. Këtë gjë nuk e

VOA/ Gjendja e medias në Shqipëri, në keqësim – Syri
-Politikë

VOA/ Gjendja e medias në Shqipëri, në keqësim – Syri

Në Tiranë, veprimtarë dhe organizata që mbrojnë lirinë e shtypit pohuan sot se gjendja e medias shqiptare po përkeqësohet në vazhdimësi, ndërsa siguria e gazetarëve po cënohet shpesh nga kërcënime dhe presione për shkak të punës. Rrjeti për Gazetarë të Sigurtë në Ballkanin Perëndimor ka raportuar 10 raste ku është cënuar siguria e gazetarëve, punonjësve

TUBIMI/ Lisandër Hoxha: Gjykata shqiptare ka koh� – Syri
-Politikë

TUBIMI/ Lisandër Hoxha: Gjykata shqiptare ka koh� – Syri

Lisandër Hoxha anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, pjesëmarrës në tubimin e sotëm poshtë shtëpisë së liderit demokrat Sali Berisha mbajti fjalën e tij ku u shpreh se gjykata shqiptare ka kohë të merret me çdo lloj krimineli në Shqipëri por nuk merret me çështjen kryesore, e le vendin pa opozitë. Çfarë është gjyqi opozitës? Që

Ëngjëll Agaçi thirret në SPAK për të dëshmu – Syri
-Politikë

Ëngjëll Agaçi thirret në SPAK për të dëshmu – Syri

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ëngjëll Agaçi është paraqitur në SPAK mëngjesin e kësaj të premteje. Pasi qëndroi katër orë ku dha dëshminë e tij para prokurorëve, pas daljes nga SPAK Agaçi u shpreh se ishte thirrur për inceneratorin e Tiranës, ndërsa u shpreh se thirrja e tij në prokurori nuk përbën lajm.

Scroll to Top