TikTak.al

RAJONI

Frontit Evropian të udhëhequr nga Ali Ahmeti mund t’i hiqen dy deputetë
RAJONI

Frontit Evropian të udhëhequr nga Ali Ahmeti mund t’i hiqen dy deputetë

Vendimi i fundit i Komisioni Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për miratimin e ankesave të koalicionit “Vlen”, të partive VMRO-DPMNE, LSDM dhe “E Majta” ka gjasa të mëdha ta përmbysë rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 8 majit, duke i hequr të paktën një deri në dy deputetë koalicionit Fronti Evropian të udhëhequr nga Bashkimi Demokratik për

Historiani Noel Malcolm kritikon BE-në për ngërçin Prishtinë-Beograd
RAJONI

Historiani Noel Malcolm kritikon BE-në për ngërçin Prishtinë-Beograd

Një ditë më parë në Konsullatën e Kosovës në Nju Jork u shfaq filmi dokumentar “Mirënjohje” kushtuar kontributit të historianit britanik Noel Malcolm për ndërgjegjësimin e botës mbi të vërtetën e historisë së Kosovës. Autori i librit të botuar më 1998 “Kosova: Një histori e shkurtër” ishte i pranishëm në këtë tubim. Në një intervistë

Presidentja e re shmang emrin kushtetues të Maqedonisë së Veriut, reagon BE: Keqardhje!
RAJONI

Presidentja e re shmang emrin kushtetues të Maqedonisë së Veriut, reagon BE: Keqardhje!

Bashkimi Evropian (BE) ka shprehur keqardhje që presidentja e re e Maqedonisë së Veriut, Gordana Silanovska-Davkova, nuk e përdori emrin kushtetues të shtetit kur u betua si presidente në një ceremoni parlamentare të dielën. “BE-ja rithekson rëndësinë e respektimit të plotë të marrëveshjeve ekzistuese dhe ligjërisht të detyrueshme, përfshirë marrëveshjen e Prespës me Greqinë”, tha

Scroll to Top