TikTak.al

-Shqipëri

“Beteja” për titullin, Partizani siguron një biletë për në finale, thyen Skënderbeun, vendos goli i Bintsouka – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

“Beteja” për titullin, Partizani siguron një biletë për në finale, thyen Skënderbeun, vendos goli i Bintsouka – Balkanweb.com – News24

Partizani i jep ngjyra të forta këtij sezoni, “skuq” “Air Albania” duke siguruar një biletë për në finalen e titullit. Ekipi i Orges Shehit thyen minimalisht Skënderbeun me rezultatin 1-0 duke “fluturuar” në finale. “Demat” ishin dominues në këtë sfidë duke marrë kontrollin e lojës që në minutat e para, zhvilluan një presion asfiksues në

Fotoksinë, pesticide e mbidozë ilaçesh, 3 persona përfundojnë në spitalin e Elbasanit brenda pak orëve – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

Fotoksinë, pesticide e mbidozë ilaçesh, 3 persona përfundojnë në spitalin e Elbasanit brenda pak orëve – Balkanweb.com – News24

Tre persona janë paraqitur pasditen e 16 majit pranë spitalit Rajonal të Elbasanit brenda pak orësh, Sipas komunikatës nga Drejtoria Vendore e Policisë së Elbasanit  një 61-vjeçare me inicialet S.A., dyshohet se ka konsumuar mbidozë të ilaçeve,  aktualisht është nën kujdesin e mjekëve teksa vijojnë hetimet lidhur me detajet të tjera. Brenda pak minutash në

Merkato, dy lojtarë të Ballkanit me “valixhe” në duar, mund të kalojnë te… – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

Merkato, dy lojtarë të Ballkanit me “valixhe” në duar, mund të kalojnë te… – Balkanweb.com – News24

Trajneri i Kluzhit, Dan Petresku, ka filluar të mendojë për merkaton, teksa duket se ka hedhur “grepat” për transferimin e dy yjeve të Ballkanit të Ilir Dajës, Armend Thaqi dhe Lumbardh Dellova dhe për këtë ai i ka kërkuar drejtuesve të klubit të nisin sa më shpejt negociatat për transferimin e tyre. Mediumi i njohur

“Një klub mitik”, Mema “qan” mungesën e Tiranës në “final-four”, i jep një këshillë Halilit. Takaj “dinak”, ja favoritët për titull (VIDEO) – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

“Një klub mitik”, Mema “qan” mungesën e Tiranës në “final-four”, i jep një këshillë Halilit. Takaj “dinak”, ja favoritët për titull (VIDEO) – Balkanweb.com – News24

Egnatia, Partizani, Vllaznia dhe Skënderbeu janë katër skuadrat që do të luftojnë pë trofeun e Superiores. Rrogozhinasit sfidojnë shkodranët në gjysmëfinalen e “Final Four”, ndërsa me interes të madh pritet edhe takimi mes të kuqve dhe korçarëve. Zhgënjen Tirana, me bardheblutë që kanë mbetur përfundimisht jashtë top-4. I mirënjohuri Sulejman Mema, dha një intervistë ekskluzive

Njohja e të rinjve me historinë e futbollit shqiptar, FSHF ndërmerr nismën e veçantë – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

Njohja e të rinjve me historinë e futbollit shqiptar, FSHF ndërmerr nismën e veçantë – Balkanweb.com – News24

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërrmarë një nismë të veçantë, me qëllim njohjen e të rinjve me historinë e futbollit shqiptar. Në kuadër të kësaj nisme, FSHF do të mirëpres të gjithë të interesuarit në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” për të zhvilluar një vizitë në muzeum, ku të rinjtë do të njihen me datat

VIDEO/ Titulli edhe më afër,  Cityn thyen Tottenham në Londër – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

VIDEO/ Titulli edhe më afër,  Cityn thyen Tottenham në Londër – Balkanweb.com – News24

Manchester City është vetëm një fitore larg fitimit të Premier League, pasi triumfoi 0-2 ndaj Tottenham në javën e parafundit, duke shkuar kështu në kuotën e 88 pikëve, 2 pikë më shumë se Arsenali. Në pjesën e parë, Citizens u vendosën në kërkim të golit të epërsisë, por hasën mjaft vështirësi, pasi prapavija kundërshtare dhe

VIDEO/ Suksesi i dytë, Egnatia fiton Kupën e Shqipërisë, një gol për të mposhtur Kukësin – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

VIDEO/ Suksesi i dytë, Egnatia fiton Kupën e Shqipërisë, një gol për të mposhtur Kukësin – Balkanweb.com – News24

Egnatia është fituese e Kupës së Shqipërisë për herë të dytë në histori, pas triumfit 1-0 ndaj Kukësit në “Air Albania”. Emocionet nuk munguan as në tribuna, aty ku tifozët e skuadrës nga Rrogozhina nderuan me një baner Rafael Dëamenan. Në minutën e 9-të, Montenegro vendosi në provë Tafas me një goditje nga larg, e

Partizani të bëjë kujdes nga Skënderbeu, Vllaznia-Egnatia e kushtëzuar nga rrethanat – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

Partizani të bëjë kujdes nga Skënderbeu, Vllaznia-Egnatia e kushtëzuar nga rrethanat – Balkanweb.com – News24

Këtë të martë luhet finalja e Kupës së Shqipërisë, ndërmjet Kukësit dhe Egnatias. Në Superiore, ka përfunduar sezoni i rregullt, teksa janë dhënë verdiktet. Në gjysmëfinale të “Final Four” përballen Egnatia-Vllaznia dhe Partizani-Skënderbeu. Nga Kategoria kanë rënë Kukësi dhe Erzeni, ndërsa Laçi luan në “Play Out”. Trajneri i mirënjohur, Mirel Josa, në një intervistë ekskluzive

Finalja e Kupës/ Kukësi-Egnatia, zbulohet kush pritet të jetë arbitër kryesor sot në “Air Albania” – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

Finalja e Kupës/ Kukësi-Egnatia, zbulohet kush pritet të jetë arbitër kryesor sot në “Air Albania” – Balkanweb.com – News24

Sot në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet do të luhet finalja e Kupës së Shqipërisë mes Kukësit dhe Egnatias. Çast nga një ndeshje mes Kukësit dhe Egnatias këtë sezon FSHF nuk e ka konfirmuar ende se cili do të jetë arbitër kryesor, duke e mbajtur “top secret” vendimin që eshtë marrë. Megjithatë

Jam tre herë krenar për ty! – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

Jam tre herë krenar për ty! – Balkanweb.com – News24

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i cili njihet si një tifoz i flaktë i Celtic. Sot ai i ka dërguar një mesazh special nëpërmjet “Twitterit”, trajneres me origjinë shqiptare, Elena Sadiku, e cila është “timoniere” e ekipit të femrave të skocezëve. Në komentin e tij drejtuar Elenës, Meta deklaron se dihet 3 herë

Scroll to Top