Rama vlerëson partneritetin me Francën, Macroni admiron rrugën e Shqipërisë drejt Evropës
Shqipëria / Gazeta franceze

Rama vlerëson partneritetin me Francën, Macroni admiron rrugën e Shqipërisë drejt Evropës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vlerësoi dje partneritetin me Francën duke theksuar se “të jesh pro-evropian do të thotë të jesh pro-francez”, ndërkohë që presidenti francez, Emmanuel Macron vlerësoi një “marrëdhënie unike” mes dy vendeve si dhe rrugën e Shqipërisë drejt Evropës, shkruan gazeta e njohur franceze “Le Figaro”. “Ne jemi pro-francezë, sepse të qenit