Rama udhëton drejt Brukselit, takohet me Michel dhe Von der Leyen
Shqipëria / Një ditë para takimit me Blinken

Rama udhëton drejt Brukselit, takohet me Michel dhe Von der Leyen

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka udhëtuar këtë të mërkurë drejt Brukselit ku do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel në orën 14.00. Më pas kreu i qeverisë shqiptare do zhvillojë një takim me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Takimet vijnë dy javë përpara se në Tiranë të mbahet