Blinken mbërrin në Tiranë
Shqipëria / Për herë të parë

Blinken mbërrin në Tiranë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka mbërritur në Tiranë, në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Blinken po pritet nën masa të rrepta sigurie, ndërsa disa rrugë të Tiranës janë bllokuar. DASH ka publikuar dhe axhendën e Blinken, i cili do të takohet me presidentin Bajram Begaj dhe kreun e qeverisë Edi Rama. Axhenda: Ora 13:35: