TikTak.al

Shqipëria / Samiti në Tiranë

Rama dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshjen e bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Ukrainës
Shqipëria / Samiti në Tiranë

Rama dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshjen e bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, nënshkruan në ambientet e Kryeministrisë një marrëveshje bashkëpunimi, që sipas tyre, përforcon dhe promovon miqësinë mes Shqipërisë dhe Ukrainës. Kreu i qeverisë shqiptare priti rreth orës 09:00 presidentin ukrainas, i cili viziton për herë të parë të parë Shqipërinë. Zelensky mbërriti mbrëmjen e kaluar në

Nuk mundemi ta lëmë Rusinë të fitoj, e Ukrainën të humbas – do të ishte e papërballueshme, e ardhme e errët
Shqipëria / Samiti në Tiranë

Nuk mundemi ta lëmë Rusinë të fitoj, e Ukrainën të humbas – do të ishte e papërballueshme, e ardhme e errët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se Ballkani Perëndimor duhet të vazhdojë të jenë së bashku në mobilizimin e të gjitha kapaciteteve e përforcimit të lidhjeve që mos të lënë të ardhmen, peng të dëshirave të shprenuara të Rusis, shkruan Reporteri.net. Kryeministri shqiptar në fjalën e tij hyrëse tha se nuk duhet lënë Rusinë

Scroll to Top