TikTak.al

Shqipëria / Shqipëri

Opozita proteston sërish para bashkisë së Tiranës, SHBA dhe BE i dënojnë aktet e dhunës
Shqipëria / Shqipëri

Opozita proteston sërish para bashkisë së Tiranës, SHBA dhe BE i dënojnë aktet e dhunës

Protestuesit hodhën koktej molotovi para ndërtesës së bashkisë së Tiranisë dhe u përpoqën ta thyenin kordonin policor për t’u futur brenda saj gjatë një proteste të re të thirrur nga opozita të premten. Aktet e dhunës kanë nxitur reagime nga Ambasada amerikane dhe zyra e Bashkimit Evropian në Shqipëri, shkruan Radio Evropa e Lirë.  Opozita

Protestuesit përleshen me policinë para bashkisë së Tiranës
Shqipëria / Shqipëri

Protestuesit përleshen me policinë para bashkisë së Tiranës

Në protestën e thirrur në Tiranë nga partitë opozitare, protestuesit u përleshën me policinë para bashkisë së kryeqytetit shqiptar. Protestuesit hodhën flakadanë dhe koktej molotovi në drejtim të ndërtesës së bashkisë së Tiranës, raporton Radio Evropa e Lirë.  Protesta e 11 prillit u thirr nga Rithemelimi, grupimi më i madh i deputetëve dhe këshilltarëve bashkiakë

Armë “Made in Albania” brenda vitit 2030?
Shqipëria / Shqipëri

Armë “Made in Albania” brenda vitit 2030?

Qeveria shqiptare duket se ka shtuar dozat e ambicies në lidhje me industrinë ushtarake dhe eksportet “Made in Albania”. Madje, duke vënë edhe një afat kohor: vitin 2030. Në fjalën e mbajtur gjatë përurimit të Qendrës së Inovacionit, të Sigurisë dhe të Mbrojtjes, kryeministri shqiptar Edi Rama i kushtoi një vëmendje të veçantë rigjallërimit të

Kërkuan revokim të masës arrest shtëpie, GJKKO rrëzon kërkesën për Berishën dhe Malltezin
Shqipëria / Shqipëri

Kërkuan revokim të masës arrest shtëpie, GJKKO rrëzon kërkesën për Berishën dhe Malltezin

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi për revokim të masës së sigurisë. Vendimi, për të qëndruar në arrest në shtëpi, u dha nga gjyqtarja Irena Gjoka. Avokati Gec Gjokuaj, në një prononcim për media tha se “masa e arrestit është dhënë

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren
Shqipëria / Shqipëri

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren

Ka nisur me tensione edhe këtë të enjte seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, përcjell Reporteri.net. Deputetët e opozitës kanë vazhduar “me aksionin e tyre opozitar” duke protestuar brenda në sallën e Kuvendit. Ata janë shfaqur me pankarta, u kanë rënë bilbilave dhe kanë bllokuar foltoren ndërkohë që pushteti, në seancën e drejtuar nga nënkryetarja

Scroll to Top