TikTak.al

Shqipëria / Video

“Ku është djali, nuk është gjallë ai”, nëna e traumatizuar kërkon djalin pas aksidentit
Shqipëria / Video

“Ku është djali, nuk është gjallë ai”, nëna e traumatizuar kërkon djalin pas aksidentit

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në aksin Lushnjë-Rrogozhinë, në afërsi të fshatit Konjac. Raportohet se një mjet tip “Ford” që drejtonte Fabjol Ibraliu ka dalë nga rruga, duke përfunduar në afërsi të banesave. Top Channel raportoi mbrëmjen e djeshme se forcat e kërkimeve mbërritën në vendngjarje për të gjetur drejtuesin e

Rikthehet industria ushtarake, Shqipëria do të prodhojë armë dhe municione
Shqipëria / Video

Rikthehet industria ushtarake, Shqipëria do të prodhojë armë dhe municione

Shqipëria do të prodhojë armë dhe municione. Një projektligj i Ministrisë së Mbrojtjes i hap rrugë iniciativës përmes ngritjes së një shoqërie shtetërore, e cila do të kontrollojë këtë sektor. Thirrjen e parë për ngritjen e kësaj infrastructure në vendin tonë, e bëri presidenti i ukrianës Volodymir Zelensky, kur vizitoi Tiranën në shkurt të këtij

Dalin pamjet e 39-vjeçares bashkë me fëmijët e saj, pak momente para ngjarjes tragjike në lumin Buna
Shqipëria / Video

Dalin pamjet e 39-vjeçares bashkë me fëmijët e saj, pak momente para ngjarjes tragjike në lumin Buna

Këto janë momentet e fundit të jetës së 39-vjeçares Alma Arrazi dhe tre fëmijëve të mitur. Pamjet filmike janë regjistruar vetëm pak minuta pasi nëna e tre fëmijëve të prodhonte një nga ngjarjet me të rënda të rregjistruara në kriminalistikën shqiptare. Siç shihet dhe në pamjet filmike të sigurara nga Ora News, Alma Arrazi del

Gjendet trupi i pajetë i 9-vjeçares, fati ende i paditur për nënën dhe dy fëmijët e tjerë që dyshohet se u vetëmbytën në Shkodër
Shqipëria / Video

Gjendet trupi i pajetë i 9-vjeçares, fati ende i paditur për nënën dhe dy fëmijët e tjerë që dyshohet se u vetëmbytën në Shkodër

Një ngjarje e rëndë është raportuar ditën e sotme në Shkodër, ku dyshohet se nëna dhe tre fëmijët e saj, i kanë dhënë fund jetës duke u hedhur në lumin Buna, ende në motive të paqarta. Deri më tani është gjetur vetëm trupi i vajzës 9-vjeçare, nga një peshkatar që ishte në lumë. Polumbarët dhe

Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës
Shqipëria / Video

Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës

Kjo e shtunë ka nisur me një fluks automjetesh në pikën kufitare të Morinës. Shumë qytetarë kanë zgjedhur të udhëtojnë nga Kosova drejtë Shqipërisë, duke rikthyer edhe njëherë lëvizjet e munguara gjatë muajit të Ramazanit. Për shkak të agjerimit, gjatë këtij muaji lëvizjet në e qytetarëve u reduktuan ndjeshëm. Në pikën e përbashkët kufitare, policia

Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë
Shqipëria / Video

Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka shpërndarë një video nga vizita e tij në Paris të Francës. Në mbishkrimin e kësaj videoje, Rama ka shkruar se do të vendosen hapa konkretë për forcimin e miqësisë. “Për një tjetër moment historik në politikën tonë të jashtme, vizitën dypalëshe nesër me Ceremonial Shtetëror, e para e

Scroll to Top