Ngriti lart vlerat kombëtare të shqiptarëve
Shqipëria / Vizita

Ngriti lart vlerat kombëtare të shqiptarëve

Media italiane ANSA i ka bërë jehonë takimit të kryeministrit Edi Rama me shqiptarët ditën e djeshme në Milano. “Mbi 5 mijë shqiptarë morën pjesë në stadiumin Busto Arsizio (Varese) dhe gati 3 mijë të tjerë qëndruan jashtë, për të pritur kryeministrin Edi Rama i cili erdhi për të vlerësuar diasporën shqiptare në kuadër të