TikTak.al

SHQIPERIA

Ish-ministri Beqaj në paraburgim nën dyshimin për korrupsion
SHQIPERIA

Ish-ministri Beqaj në paraburgim nën dyshimin për korrupsion

Gjykata e Posaçme ka vendosur të lërë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Të njëjtën masë gjykata e ka caktuar edhe për Ermal Kurtulajn. Ndërkohë, për Elton Marinin dhe Alfred Nikollin është caktuar masa e arrestit në shtëpi, ndërsa Bledar Leka dhe Bjona Zijaj janë lënë në detyrim

Vota e diasporës, korriku vendimtar/ Gjiknuri: Do votojnë vetëm emigrantët e regjistruar – BotaShqip
SHQIPERIA

Vota e diasporës, korriku vendimtar/ Gjiknuri: Do votojnë vetëm emigrantët e regjistruar – BotaShqip

Korriku do të jetë vendimtar nëse politika do e prodhojë një kod të ri zgjedhor apo do të dështojë, ndërsa janë dy vendime të gjykatës kushtetuese që kërkojnë reflektim prej Parlamentit. Gjithsesi Damian Gjiknuri në parlament tregoi disa prej ndryshimeve që do ti propozojë së shpejti PS-ja, përmes një projektligji. Së pari është vota e

“Të hiqet ligji i luftës”/ PDIU deklaratë kuvendit: Duhet zgjidhje, është absurd – BotaShqip
SHQIPERIA

“Të hiqet ligji i luftës”/ PDIU deklaratë kuvendit: Duhet zgjidhje, është absurd – BotaShqip

Grupi i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, me në krye Shpëtim Idrizin i janë drejtuar me një projekt/deklaratë zyrtarisht parlamentit dhe qeverisë për të biseduar me shtetin grek, që më në fund pas 84 vitesh, të aborgohet ligji i luftës që vijon të ekzistojë mes dy vendeve tona, pavarësisht marrëdhënieve të mira fqinjësore që

Scroll to Top