TikTak.al

SHQIPERIA

Marrëveshja për refugjatët me Italinë ka probleme thelbësore – Balkanweb.com – News24
Fillimi, SHQIPERIA

Marrëveshja për refugjatët me Italinë ka probleme thelbësore – Balkanweb.com – News24

Ditmir Bushati e nis sezonin e tij të tretë të podcastit Public Square me një bashkëbisedim me një figurë tejet interesante sikurse është gazetari Italian Roberto Saviano. Ai është një figurë e njohur publike tanimë për shkak të denoncimeve kurajoze ndaj mafias italiane, kontrollit që ajo ushtron mbi strukturën e caktuar ekonomike në itali dhe

Kosova, SHQIPERIA

Çfarë pritet të ndodh sot në Kosovë? – BotaShqip

Ngjarjet e datës 25 korrik 2023: – Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon ditën e dytë të aktivitetit tradicional “Bashkatdhetarët në Kuvend”. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 8:00) – Ministria e Punëve të Brendshme, në kundër të fushatës “Festo me zemër, jo me armë” mban një aktivitet me mërgimtarë. Merr pjesë koordinatori Nacional për Armët e

Kosova, SHQIPERIA

Zyra e Sllovakisë në Prishtinë me mesazh për kosovarët në prag të liberalizimit të vizave – BotaShqip

Edhe përkundër faktit se s’e ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës, kosovarët nga 1 janari pas liberalizimit të vizave do të mund të shijojnë bukuritë e Sllovakisë. Kur kanë mbetur më pak se 48 orë nga hyrja në fuqi e heqjes së regjimit të vizave, Zyra Ndërlidhëse e Sllovakisë në Prishtinë ka dërguar një

Kosova, SHQIPERIA

Klinë: Aksident mes veturës dhe autobusit, gjashtë të lënduar – BotaShqip

Gjashtë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti në Gllarevë të Klinës. Në aksident ishin të përfshirë një autobus dhe një veturë. Lajmi u konfirmua  nga Fadil Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës. “Të lënduarit janë transportuar për në Qendren Kryesore të Mjekësisë Familjare në Klinë”, tha Gashi. Ai theksoi se

Kosova, SHQIPERIA

Osmani: Një vit që fillon me liri të lëvizjes, liri që na u mohua shumë gjatë e padrejtësisht – BotaShqip

Nga sot(1 janar) , kosovarët do të kenë mundësi që të udhëtojnë pa viza në vendet e zonës Schengen. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka uruar qytetarët për vizat. Osmani tha se liria e lëvizjes u mohua padrejtësisht. “Me përkushtim të palëkundur, populli i Kosovës dëshmoi se nuk dorëzohet dhe nuk heq dorë kurrë

Kosova, SHQIPERIA

Përleshje mes pesë personave në Graçanicë, njëri prej tyre është lënduar – BotaShqip

Një përleshje mes pesë personave ka ndodhur në Graçanicë, të cilët kanë qenë nën ndikim të alkoolit. Si pasojë e kësaj përleshje, njëri prej tyre ka pësuar lëndime. “Është raportuar se ka ndodhur një përleshje fizike në të cilën kanë qenë të përfshirë pesë persona të gjithë meshkuj kosovarë të cilët kanë qenë nën ndikim

Kosova, SHQIPERIA

Çfarë i tha gazetares së Klan Kosovës zyrtarja serbe, për pasivizimin e adresave në Medvegjë? – BotaShqip

Gazetarja Naile Dema-Selmani, për çështjen e pasivizmit të adresave në Medvegjë, tha se nuk ishte e befasuar. ”Ka qenë e befasishme nuk mund të them sepse ne patëm informacionin se ka nisur një fushatë e spastrimit etnik, që po quhet pasivizim për shqiptarët në Medvegjë”, u shpreh Dema në Rubikon të Klan Kosova. Më tutje

Scroll to Top