Xhaka me supergol për fitoren e madhe të Leverkusenit
Sport / Bundesliga

Xhaka me supergol për fitoren e madhe të Leverkusenit

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka ka realizuar një gol të bukur nga distanca në ndeshjen që Bayer Leverkuseni e ka fituar ndaj Mainzit me rezultat 2 me 1. Lideri i Bundesligës me këtë fitore ka thyer rekordin prej 33 ndeshjeve pa humbje. Granit gjaka realizoi që në minutën e tretë dhe pas golit është shtirur se