TikTak.al

Sport / Finalja e madhe

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
Sport / Finalja e madhe

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Berat Gjimshiti, kapiteni i Kombëtares kuqezi, ka shkruajtur historinë me Atalantën, duke u bërë edhe lojtari i parë në histori të Shqipërisë që fiton trofeun e UEFA Europa League. Në finalen e madhe të Dublinit në “Aviva Stadium” Atalanta mposhti Bayer Leverkusen me rezultatin e thellë 3-0, ndërsa Berat Gjimshiti udhëhoqi skuadrën si kapiten drejt

Atalanta me trofeun e Ligës së Evropës i jep fund serisë pa humbje të Leverkusenit
Sport / Finalja e madhe

Atalanta me trofeun e Ligës së Evropës i jep fund serisë pa humbje të Leverkusenit

Anësori anglez Ademola Lookman ishte njeriu kryesor i finales mes Atalantës dhe Bayer Leverkusenit duke realizuar het-trick për t’ia siguruar Atalantës trofeun e parë evropian. Me tre golëshin e tij, Lookman gjithashtu ia ka shkaktuar humbjen e parë Leverkusenit në këtë sezon në të gjitha garat. Ekipi italian gjatë tërë ndeshjes ishte në formë më

Scroll to Top