City sigurt drejt titullit
Sport / Gara e ashpër

City sigurt drejt titullit

Manchester City ka mposhtur Brightonin me rezultat 4 me 0 për të vazhduar garën për titull në Premier Ligë, raporton gazeta online Reporteri.net. Ylli i këtij takimi ishte Phil Foden që realizoi dy gola, teksa dy golat e tjerë i realizuan Kevin De Bruyne dhe Julian Alvarez. Me këtë fitore kampioni aktual i Anglisë tubon