Xhaka me shokë një hap larg finales së Europa Ligës
Sport / I pamposhtur

Xhaka me shokë një hap larg finales së Europa Ligës

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka dhe ekipi i tij Bayer Leverkusen ka mposhtur me lehtësi Romën në kryeqytetin italian për ta bërë një hap të madh drejt finales së Europa Ligës, raporton gazeta online Reporteri.net. “Farmaceutikët” dominuan plotësisht lojën teksa Roma ende nuk ka gjetur veten këtë sezon. Kampioni gjerman e pret Romën në ndeshjen e