Uellsi kundër Polonisë për një vend në EURO 2024
Sport / Kualifikimet

Uellsi kundër Polonisë për një vend në EURO 2024

Uellsi me lehtësi ka mposhtur Finlandën me rezultat 4 me 1 për të siguruar fitoren në gjysmëfinalen e play-offit për Euro 2024. Golat i kanë realizuar David Brooks, Neco Williams, Brennan Johnson dhe Daniel James. Golin e vetëm për Finlandën e ka realizuar Temmu Pukki. Ndërkaq, në gjysmëfinalen tjetër Polonia e ka mposhtur Estoninë me