Historia e Xhakës me Romën e Mourinhos
Sport / Mesfushori në topformë

Historia e Xhakës me Romën e Mourinhos

Granit Xhaka është lider te Bayer Leverkusen, ku mesfushori shqiptar është i pëlqyer nga trajneri Xabi Alonso, duke fituar titullin e kampion në Bundesliga. Bayer Leverkusen është po ashtu pranë finales së Ligës së Evropës si dhe në finalen e Kupës së Gjermanisë. Por, historia mund të ishte ndryshe për Xhakën pasi në të kaluarën