TikTak.al

Sport News

Haaland fitoi “Këpucën e Artë”, por Palmer lë pas norvegjezin, është ai lojtari më përcaktues në Premier League – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Haaland fitoi “Këpucën e Artë”, por Palmer lë pas norvegjezin, është ai lojtari më përcaktues në Premier League – Balkanweb.com – News24

Erling Haaland fitoi edhe këtë vit “Këpucën e Artë” në Premier League, por lojtari më përcaktues është një tjetër, Cole Palmer i Chelsea-t. Ish futbollisti i Man.City ka marrë pjesë në më shumë gola këtë sezon se çdo lojtar tjetër. Palmer realizoi 22 gola dhe dhuroi 11 assiste këtë sezon, pra ka marrë pjesë në

Osimhen pranë transferimit në Angli, Man.United “troket” te Napolit, ofrojnë para kesh plus Hojlund – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Osimhen pranë transferimit në Angli, Man.United “troket” te Napolit, ofrojnë para kesh plus Hojlund – Balkanweb.com – News24

Victor Osimhen, pak kohë më parë, nuk e fshehu dëshirën e tij për të vijuar karrierën në Premier League. Ky duket sezoni ideal për ta realizuar, pasi nigeriani është nxjerr në shitje nga klubi i Napolit. Sipas mediave angleze, Osimhen pritet të transferohet te Man.United. De Laurentiis kërkon minimalisht 120 milionë euro për kartonin e

“Euro2024”, legjionarët presin një ftesë, ja kur Sylvinho pritet të bëjë publike listën – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

“Euro2024”, legjionarët presin një ftesë, ja kur Sylvinho pritet të bëjë publike listën – Balkanweb.com – News24

Me Sylvinho-n në stol, Shqipëri jo vetëm siguroi një biletë për herë të dytë në një turne madhorë si Evropiani, por tekniku brazilian shtoi cilësinë dhe numrin e legjionarëve që janë gati në çdo moment për të veshur fanellën kuqezi. Afro 40 futbollistë janë sy e veshë për të mësuar listën finale që Sylvinho do

Roma me “listë të zezë”, në kryeqytet përgatiten për revolucion, çfarë do të ndodhë me Kumbullën? – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Roma me “listë të zezë”, në kryeqytet përgatiten për revolucion, çfarë do të ndodhë me Kumbullën? – Balkanweb.com – News24

Me Daniele De Rossin në stol, Roma po shkonte drejt një fund sezoni thuajse perfekt, por tani e shohin veten jo të sigurt në lidhje me të ardhmen, pasi prezenca në Champions League nuk është më në dorën e tyre. Ekipit kryeqytetas kërkon të rikthehet edhe një herë në nivele të larta, por për t’ia

Kupa e Shqipërisë për vajza/ Të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” luhet finalja Partizani – Apolonia – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Kupa e Shqipërisë për vajza/ Të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” luhet finalja Partizani – Apolonia – Balkanweb.com – News24

Finalja e Kupës së Shqipërisë për vajza Partizani – Apolonia do të luhet të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” në orën 18:00. Dy skuadrat më të mira të këtij edicioni do të përballen së bashku për trofeun e 15-të në histori të Kupës së Shqipërisë. Apolonia siguroi finalen e Kupës së Shqipërisë pasi mundi Gramshin

Arabia Saudite josh “djajtë e kuq”, Casemiro dhe Fernandes tundohen nga milionat – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Arabia Saudite josh “djajtë e kuq”, Casemiro dhe Fernandes tundohen nga milionat – Balkanweb.com – News24

Arabia Saudite mbetet një opsion i preferuar për lojtarët që nuk e gjejnë më veten në futbollin e rëndësishëm Evropian, mbi të gjithë ata që janë në fund të karrierës, apo për ato lojtarë që mendojnë për një kontratë të majme financiare. Së fundmi, sipas Telegraph, Saudi Pro League po tenton të josh dy lojtarët

Juve rrezikon të humbasë një titullar, Bayern Munich shqetëson “Zonjën e Vjetër” – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Juve rrezikon të humbasë një titullar, Bayern Munich shqetëson “Zonjën e Vjetër” – Balkanweb.com – News24

Në shtëpinë e “Zonjës së Vjetër” prioritet është trajneri për sezonin e ri, do të vijojnë me Allegri-n apo do t’i besojnë stolin një tekniku të ri. Jo vetëm kjo, një tjetër çështje e rëndësishme është edhe e ardhmja e Adrien Rabiot. Mesfushori francez është në skadencë kontrate, për këtë arsye në garë për të

Revolucion në kryeqytet, De Rossi përpilon “listën e zezë”, në dalje tetë lojtarë, edhe Dybala i vendos kushte – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Sport News

Revolucion në kryeqytet, De Rossi përpilon “listën e zezë”, në dalje tetë lojtarë, edhe Dybala i vendos kushte – Balkanweb.com – News24

Me Daniele De Rossin në stol, trajneri dhe stafi drejtues po planifikojnë ekipin për sezonin e ri, për të ardhmen. Në kryeqytet pritet të ketë një revolucion jo të vogël pasi sipas mediave italiane janë 8 lojtarë që pritet të largohen në fund të këtij sezoni. De Rossi ka përpiluar “listën e zezë”, lojtarët që

Scroll to Top