Si përfundoi Bayerni te trajneri Kompany që dështoi në Premier Ligë
Sport / Sfida e klubit gjerman

Si përfundoi Bayerni te trajneri Kompany që dështoi në Premier Ligë

Vincent Kompany është emri që ka përfunduar te Bayern Munichu si zëvendësues i Thomas Tuchelit, vlerëson Goal.com. Belgu mund të mos jetë emërimi i duhur për klubin gjerman, por vështirësitë për të gjetur trajnerin më të mirë ia kanë humbur kredibilitetin Bayernit. Bayerni, fitues i 33 titujve të Bundesligës dhe gjashtë trofeve evropian, është klubi