TikTak.al

Sport / Sport

Reali në finalen e Ligës së Kampionëve me Dortmundin
Sport / Sport

Reali në finalen e Ligës së Kampionëve me Dortmundin

Real Madridi ka fituar ndeshjen e sotme ndaj Bayernit me rezultat 2:1, shkruan Reporteri.net. Joselu në fundin e ndeshjes ia siguroi Real Madridit finalen e Ligës së Kampionëve. “Mbretërit” fituan 2:1 ndaj Bayernit në gjysmëfinalen e dytë, të mërkurën mbrëma në “Santiago Bernabue”. Real Madridi në finale e 1 qershorit në “Wembley” do të përballet

Dortmundi në finale të Ligës së Kampionëve
Sport / Sport

Dortmundi në finale të Ligës së Kampionëve

Borussia Dortmundi ka shënuar dy fitore ndaj Paris Saint-Germainit për të bërë vend në finale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 1:0 në Dortmund javën e kaluar, skuadra gjermane fitoi edhe të martën mbrëma në “Parkun e Princave” në Paris. Edhe ndeshja e dytë gjysmëfinale përfundoi me rezultatin 1:0 në të mirë të Dortmundit. Në

Barça sërish në epërsi
Sport / Sport

Barça sërish në epërsi

Reporteri.net është gazetë online e lajmeve nga vendi dhe bota. Qëllim kryesor ka informimin e drejtë, të paanshëm dhe të shpejtë. Reporteri.net, në pronësi të “R Media L.L.C.”, është themeluar në mars të vitit 2019 dhe drejtohet nga gazetarët Bekim Kabashi dhe Mentor Gjergjaj. Kontakti E-Mail: info@reporteri.net Marketing: marketing@reporteri.net Tel: +383 49 687 666 Adresa:

Barça mund Parisin në “Parkun e Princave”
Sport / Sport

Barça mund Parisin në “Parkun e Princave”

Rezervisti Pedri bëri asistim mjeshtëror, ndërsa rezervisti tjetër, Andreas Christensen shënoi golin vendimtar. Falë edhe kontributit të tyre, Barcelona e fitoi 3:2 ndeshjen dramatike ndaj Paris Saint-Germainit, të mërkurën mbrëma në “Parkun e Princave”. Ishte kjo ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Ndeshja e kthimit është më 16 prill në stradiumin “Lluis Companys”

Barazime në Londër dhe Madrid
Sport / Sport

Barazime në Londër dhe Madrid

Kanë përfunduar me rezultat të barabartë ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve, shkruan gazeta online Reporteri.net.  Bayern – Arsenal përfunduan me rezultat 2:2 dhe Real Madrid  – Manchester City 3:3. Arsenali e Bayerni kanë luajtur 2:2 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e së martës mbrëma në stadiumin “Emirates” në

Scroll to Top