Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit
Sport / Të gjitha detajet

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do të përballet me homologun e tij 37-vjeçar ukrainas, Usyk – i cili mban rripat në WBA, WBO, IBF dhe IBO. Kjo luftë do