TikTak.al

Sport

Top Arena/ Barazimi me Kroacinë, Jemini: Më la shije të mirë! Laçi dhe Manaj justifikuan futjen në lojë
Kryesore, Sport, Të Fundit

Top Arena/ Barazimi me Kroacinë, Jemini: Më la shije të mirë! Laçi dhe Manaj justifikuan futjen në lojë

Ish-arbitri Lorenc Jemini foli këtë mbrëmje në Top Arena për lojën e skuadrës sonë kundër Kroacinë, duke thënë se i la një shije të mirë. “Më ka lënë një shije shumë të mirë ndeshja sot, është ajo që kërkoj nga ekipi im. Më pëlqeu shumë që Laçi dhe Manaj justifikuan futjen në lojë. Kam pikëpyetje

Solli golin e barazimit, Xherdan Shaqiri sapo rrëmbeu një rekord të ri historik dhe shumë të rëndësishëm
Kryesore, Sport, Të Fundit

Solli golin e barazimit, Xherdan Shaqiri sapo rrëmbeu një rekord të ri historik dhe shumë të rëndësishëm

Xherdan Shaqiri edhe në këtë ndeshje kundër Skocisë ka shënuar gol, gol i cili solli barazimin. Kështu 32-vjeçari shqiptar bëhet i vetmi futbollist që futet në histori duke shënuar në secilin nga 6 turnetë e fundit të mëdhenj ndërkombëtare. Konkretisht për Kupën e Botës 2014, EURO 2016, Kupën e Botës 2018, EURO 2020, Kupën e

“Nisëm mirë, por çaluam në pjesën e dytë”, ish-futbollisti në “Top Arena”: Guxuam në lojën me Kroacinë
Kryesore, Sport, Të Fundit

“Nisëm mirë, por çaluam në pjesën e dytë”, ish-futbollisti në “Top Arena”: Guxuam në lojën me Kroacinë

“Pjesën e parë ishim shumë mirë, bëmë edhe gol. Pjesën e dytë çaluan në anën fizike dhe taktike. Në fund… nga ana teknika po flasim Ekipi jonë ishte shumë më mirë i vendosur se kur luajti me Italinë. Në lojën me Italinë nuk pamë asnjë bllok të lartë. Mirëpo në të shumtën e rasteve mbetëm…

Foto/ Nuk u kap në kamera, shikoni momentin kur një tjetër tifoz shqiptar futet në fushë gjatë ndeshjes me Kroacinë
Kryesore, Lajme, Sport, Të Fundit

Foto/ Nuk u kap në kamera, shikoni momentin kur një tjetër tifoz shqiptar futet në fushë gjatë ndeshjes me Kroacinë

Edhe në ndeshjen e dytë të Kombëtares, këtë herë me Kroacinë, sërish një tjetër tifoz shqiptar ka hyrë në fushën e blertë. Ai është ndaluar shumë shpejt nga siguria dhe nuk është shfaqur në ekran. Por sigurisht që ky moment nuk ka kaluar pa u kapur nga kamerat e celularëve të tifozëve. Kujtojmë se për

“Ne e meritonim ta fitonim këtë ndeshje”, Sylvinho pas barazimit dramatik me Kroacinë: Do ta kujtoj gjatë gjithë jetës
Kryesore, Sport, Të Fundit

“Ne e meritonim ta fitonim këtë ndeshje”, Sylvinho pas barazimit dramatik me Kroacinë: Do ta kujtoj gjatë gjithë jetës

Barazimi midis Shqipërisë dhe Kroacisë duket se na ka mbajtur ende në lojë për një kualifikim të mundshëm nga grupet, edhe pse shanset duken të vogla. Trajneri i Kombëtares, Sylvinho, u shpreh pas ndeshjes në konferencën për mediat se Kroacia është një emër i madh i futbollit dhe se skuadra e tij e meritonte fitoren.

Scroll to Top