TikTak.al

Të Fundit

Zbulohet plani i fshehtë i Netanyahut! Strategjia për krijimin e shtetit palestinez për të ardhmen e Gazës
Bota, Kryesore, Të Fundit

Zbulohet plani i fshehtë i Netanyahut! Strategjia për krijimin e shtetit palestinez për të ardhmen e Gazës

Gazeta izraelite Jerusalem Post ka publikuar një plan i fshehtë izraelit synon të krijimin e një qeverie ushtarake në Gaza dhe nxitjen e lidhjeve rajonale, duke synuar një shtet të ardhshëm palestinez dhe paqen me Arabinë Saudite. Faza e parë përfshin krijimin e një qeverie ushtarake gjithëpërfshirëse izraelite në Gaza për të mbikëqyrur ndihmën humanitare

U nda nga Elia Zaharia, Princ Leka nuk fsheh më dashurinë për fotografen! I shpreh ndjenjat publikisht
Kryesore, Pop News, Të Fundit

U nda nga Elia Zaharia, Princ Leka nuk fsheh më dashurinë për fotografen! I shpreh ndjenjat publikisht

Princ Leka dhe aktorja Elia Zaharia i kanë dhënë fund martesës së tyre! Ata janë përfolur gjatë për krisjen në marrëdhënien e tyre, por vetëm së fundmi ata treguan publikisht se kanë nisur procedurat e divorcit. Gjithashtu është përfolur se Princ Leka ka nisur një lidhje dashurie me fotografen e tyre Blerta Celibashi, ku janë

Autoritetet greke arrestojnë një shqiptar në aeroport, ishte shpallur në kërkim për vrasje
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Autoritetet greke arrestojnë një shqiptar në aeroport, ishte shpallur në kërkim për vrasje

Një shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në aeroportin “Eleftherios Venizelos”. Për 48-vjeçarin e shpallur në kërkim, ishte lëshuar një urdhër-arresti për veprën penale të vrasjes nga pakujdesia dhe shpërthimi Njoftimi i Policisë: Departamenti i Sigurisë në Drejtorinë e Policisë së Aeroportit të Athinës arrestoi pasditen e djeshme, të martën, 30 janar 2024, në Aeroportin

Zbardhet mbledhja e kryesisë së PS, kryetarët e rinj në degë zgjidhen brenda marsit/ “Të vjetrit” kalojnë në ‘sitë’ për…
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit

Zbardhet mbledhja e kryesisë së PS, kryetarët e rinj në degë zgjidhen brenda marsit/ “Të vjetrit” kalojnë në ‘sitë’ për…

Kryesocialisti Edi Rama është duke zhvilluar mbledhjen e parë të Kryesisë për vitin 2024. Në takim do të marrin pjesë drejtuesit politik të qarqeve dhe ministrat. Top Channel mëson se mbledhja ka karakter organizativ të partisë. Rama ka kërkuar të dijë si po shkojnë takimet e nisura në bazë nga drejtuesit politik. Po ashtu, është

Haradinaj në Pentagon: Kosova dhe ushtria e saj është gati të jetë anëtare e NATO-s në krah me Amerikën
Kosova dhe Rajoni, Të Fundit

Haradinaj në Pentagon: Kosova dhe ushtria e saj është gati të jetë anëtare e NATO-s në krah me Amerikën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të vizitës në ShBA, ka takuar sot Drejtorin kryesor për Evropën dhe Politikat e NATO-s në Zyrën e Sekretarit të Mbrojtjes, Alton V. Buland. Kështu ka bërë të ditur vetë Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook. “Nder i madh të

“Babai pa sy dhe me gjuhë të prerë”/ Mijëra fëmijë jetimë në Gaza, dëshmitë horror të tyre: Nënës i ra predha në prehër
Bota, Kryesore, Të Fundit

“Babai pa sy dhe me gjuhë të prerë”/ Mijëra fëmijë jetimë në Gaza, dëshmitë horror të tyre: Nënës i ra predha në prehër

E lindur mes tmerreve të luftës në Gaza, foshnja një muajsh e shtrirë në një inkubator, nuk e ka njohur kurrë përqafimin e një prindi. Ajo u lind me prerje cezariane pasi nëna e saj, Hanna, u shtyp në një sulm ajror izraelit. Hanna nuk jetoi as për t’i vendosur emrin vajzës së saj. “Ne thjesht

Heqja e dinarit serb nga tregu kosovar, Osmani: Banka e Kosovës e ka kryer punën! Na duhet përkrahja e aleatëve
Kosova dhe Rajoni, Kryesore, Të Fundit

Heqja e dinarit serb nga tregu kosovar, Osmani: Banka e Kosovës e ka kryer punën! Na duhet përkrahja e aleatëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se për çështjen e dinarit do të vendoset këto ditë. Osmani thekson se me ndalimin e qarkullimit të dinarit respektohet Kushtetuta por duhet të gjendet një zgjidhje edhe për tu dhënë kohë të akomodohen. “Nuk kemi arritur ta diskutojmë këtë… për dinarin. Është për keqardhje që nuk është

Punonjësit e Agjencisë së OKB për ndihmën e refugjatëve palestinezë të lidhur me terroristët në Rripin e Gazës! “Wall Street Journal”: Skandali më i madh se mendohej
Bota, Kryesore, Të Fundit

Punonjësit e Agjencisë së OKB për ndihmën e refugjatëve palestinezë të lidhur me terroristët në Rripin e Gazës! “Wall Street Journal”: Skandali më i madh se mendohej

Përmasat e lidhjeve të punonjësve të Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për ndihmën e refugjatëve palestinezë me terroristët në Rripin e Gazës është më i madh se mendohej. Sipas informacioneve të gazetës “Wall Street Journal”, përmasat e lidhjeve të punonjësve të Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për ndihmën e refugjatëve palestinezë me terroristët në Rripin

Scroll to Top