TikTak.al

TECH

Apple është duke punuar në iOS 19? – BotaShqip
TECH

Apple është duke punuar në iOS 19? – BotaShqip

TECH Jemi ende afërsisht dy muaj e gjysmë larg prezantimit të iOS 18 me të gjitha veçoritë e tij me Al dhe pa Al. Ata që dëshirojnë munden që tani të… Jemi ende afërsisht dy muaj e gjysmë larg prezantimit të iOS 18 me të gjitha veçoritë e tij me Al dhe pa Al. Ata

Publikohen specifika të serisë F nga Samsung – BotaShqip
TECH

Publikohen specifika të serisë F nga Samsung – BotaShqip

TECH Pritej të prezantohej më 17 maj, por Galaxy F55 u vonua për 10 ditë, për arsye të panjohura. Fatmirësisht, ai nuk pati një vonesë të dytë. Samsung India sapo ka… Pritej të prezantohej më 17 maj, por Galaxy F55 u vonua për 10 ditë, për arsye të panjohura. Fatmirësisht, ai nuk pati një vonesë

Ushqimet që foshnjat nuk duhet të hanë – BotaShqip
TECH

Ushqimet që foshnjat nuk duhet të hanë – BotaShqip

TECH Tabelat nuk janë më relevante, sepse është vërtetuar se nuk ka ushqim që duhet dhënë fillimisht, pra nuk ka udhëzim që do të thotë – nëse janë mollë dhe karota… Tabelat nuk janë më relevante, sepse është vërtetuar se nuk ka ushqim që duhet dhënë fillimisht, pra nuk ka udhëzim që do të thotë

Rregullat e pashkruara të punës… – BotaShqip
TECH

Rregullat e pashkruara të punës… – BotaShqip

TECH Kur fillove shkollën për herë të parë, nuk i kishe të gjitha rregullat e shkruara. Por me kalimin e kohës, duke vëzhguar se si silleshin moshatarët e tu, mësove se… Kur fillove shkollën për herë të parë, nuk i kishe të gjitha rregullat e shkruara. Por me kalimin e kohës, duke vëzhguar se si

Ky është aktiviteti më i mirë për shëndetin e mushkërive – BotaShqip
TECH

Ky është aktiviteti më i mirë për shëndetin e mushkërive – BotaShqip

TECH Ka shumë përfitime që njerëzit mund të përjetojnë si rezultat i ushtrimeve të rregullta. Siç raporton një studim i vitit 2018, stërvitja gjatë gjithë jetës është e lidhur me jetëgjatësinë… Ka shumë përfitime që njerëzit mund të përjetojnë si rezultat i ushtrimeve të rregullta. Siç raporton një studim i vitit 2018, stërvitja gjatë gjithë

Kjo armë u shit një milion dollarë në videolojën Counter-Strike – BotaShqip
TECH

Kjo armë u shit një milion dollarë në videolojën Counter-Strike – BotaShqip

TECH Counter-Strike është falas për t’u luajtur, por lojtarët mund t’i shpenzojnë paratë e tyre në “skins”, p.sh. variante ngjyrash dhe modelesh, si dhe armë në video-lojë që arrijnë shifra të… Counter-Strike është falas për t’u luajtur, por lojtarët mund t’i shpenzojnë paratë e tyre në “skins”, p.sh. variante ngjyrash dhe modelesh, si dhe armë

Monoliti misterioz shfaqet në shkretëtirën e Nevadës – BotaShqip
TECH

Monoliti misterioz shfaqet në shkretëtirën e Nevadës – BotaShqip

TECH Një monolit misterioz është shfaqur në shkretëtirën e Nevadës gjatë fundjavës, duke nxitur spekulime se çfarë mund të jetë dhe kush qëndron pas tij. Struktura u pa nga policia e… Një monolit misterioz është shfaqur në shkretëtirën e Nevadës gjatë fundjavës, duke nxitur spekulime se çfarë mund të jetë dhe kush qëndron pas tij.

Fituesja e çmimit Nobel i quan Mark Zuckerbergun dhe Elon Muskun “diktatorë” – BotaShqip
TECH

Fituesja e çmimit Nobel i quan Mark Zuckerbergun dhe Elon Muskun “diktatorë” – BotaShqip

TECH Gazetarja Maria Ressa u ka dhënë epitete “interesante” Mark Zuckerberg dhe Elon Musk në një fjalim në festivalin letrar Hay në Powys, shkruan The Guardian. “Vëllezërit e teknologjisë si Mark… Gazetarja Maria Ressa u ka dhënë epitete “interesante” Mark Zuckerberg dhe Elon Musk në një fjalim në festivalin letrar Hay në Powys, shkruan The

Pesë mënyra për të lënë cigaren – BotaShqip
TECH

Pesë mënyra për të lënë cigaren – BotaShqip

TECH Hiqni dorë tani, jo nesër Duhanpirësit që përpiqen të reduktojnë sasinë e cigareve që pinë kanë më pak shanse ta lënë përfundimisht se ata që thjesht heqin dorë një herë… Hiqni dorë tani, jo nesër Duhanpirësit që përpiqen të reduktojnë sasinë e cigareve që pinë kanë më pak shanse ta lënë përfundimisht se ata

Scroll to Top