TikTak.al

Top Story

“A ke dijeni për njeriun e “SHIK-ut” që fundosi Sali Berishën në Britani”? Muhamed Veliu: Nuk e përjashtoj mundësinë se…
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“A ke dijeni për njeriun e “SHIK-ut” që fundosi Sali Berishën në Britani”? Muhamed Veliu: Nuk e përjashtoj mundësinë se…

Në një lidhje direkte me “Top Story-n” gazetari i Top Channel Muhamed Veliu është pyetur nga Arjan Curri nëse “ka ndikuar dëshmia e një ish-shiksi të fshehur në shpalljen e Berishës non grata”. Gazetari Veliu nuk përjashtoi asnjë mundësi se në dokumente dhe dëshmi të klasifikuara mund të jetë dëshmitë e shumë zyrtarëve të lartë

“Nga na dolën këta pasanikë, kam 34 vjet në politikë por…”, habitet Dash Shehi: Është Parlamenti që ka më shumë zengjinë se asnjëherë
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Nga na dolën këta pasanikë, kam 34 vjet në politikë por…”, habitet Dash Shehi: Është Parlamenti që ka më shumë zengjinë se asnjëherë

Dashamir Shehi i ftuar në “Top Story” në Top Channel, ka shprehur habinë e tij në lidhje me gjithë këta politikanë shqiptarë që janë kaq të pasur. Ai i krahason me veten, ku shprehet se ka 34 vite në politikë por nuk u bë kurrë kaq i pasur. Sipas tij ky është parlamenti me më

Skandali me mikrokreditë, Karamuço: Bankat kanë dalë nga kontrolli, pastrojnë para të oligarkëve rusë… preken 100 mijë shqiptarë
Kryesore, Të Fundit, Top Story

Skandali me mikrokreditë, Karamuço: Bankat kanë dalë nga kontrolli, pastrojnë para të oligarkëve rusë… preken 100 mijë shqiptarë

Profesori i kriminalistikës, Ervin Karamuço i ftuar në Top Story përmendi një nga temat që u trajtua edhe nga drejtuesi i SPAK, Altin Dumani në Komisionin e Ligjeve për përdorimin e bankave na krimi i organizuar, për pastrim parash. Sipas tij, këto banka kanë dalë jashtë kontrollit, një skandal që ai thotë se preken rreth

“Vrasje të tjera…”/ Parashikimi i Spahiut në “Top Story”: Ja çfarë do ndodh pas Metamorfozës
Të Fundit, Top Story

“Vrasje të tjera…”/ Parashikimi i Spahiut në “Top Story”: Ja çfarë do ndodh pas Metamorfozës

Profesori i Kriminalistikës, Ervin Karamuço, foli në “Top Story” për operacionin policor të koduar “Metamorfoza”. Ai tha se do të ketë hetime të tjera, e cila sipas tij do të çojë në më tepër arrestime. “Ne nisemi nga një eksperiencë se si është trajtuar Metamorfozës 1-shi dhe zgjatimi i saj deri sa erdhëm te 2-shi.

“Tre të përfshirë te ‘Metamorfoza’ i ke pasur në grup parlamentar”, Rakipllari polemizon me Klosin, sekretari i PS: I kam pasur përballë në…2013
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Tre të përfshirë te ‘Metamorfoza’ i ke pasur në grup parlamentar”, Rakipllari polemizon me Klosin, sekretari i PS: I kam pasur përballë në…2013

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Blendi Klosi u përfshi në një debat në studion e “Top Story” me drejtorin e Departamentit të Informacionit në Top Channel, për dosjen e SPAK, “Metamorfoza 2”, ku u lëshuan 50 urdhërarreste. Klosi thotë se personave të lidhur me krimin e organizuar në vend po u jepet më shumë

“Nuk është propagandë”/ Klosi flet për mitingun e Milanos, Dash Shehi: Ja pse emigrantët do të votojnë kundër qeverisë
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Nuk është propagandë”/ Klosi flet për mitingun e Milanos, Dash Shehi: Ja pse emigrantët do të votojnë kundër qeverisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Blendi Klosi foli në “Top Story” për takimin e ardhshëm të kryeministrit Edi Rama me diasporën, këtë të diel në Milano. “Nuk është propagandë, është pjesë e agjendës politike. Për reformën zgjedhore vazhdon grupi që negocion ku një nga temat kryesore ishte vota e emigrantëve”-u shpreh Klosi. Dashamir Shehi

“Shkoi te një magjistare në Fier për t’i shpëtuar SPAK-ut”, Curri tregon raste befasuese për politikanët: Unaza, tatuazhet dhe litarët në duar… janë të lidhur me demonët
Kryesore, Lajme, Të Fundit, Top Story

“Shkoi te një magjistare në Fier për t’i shpëtuar SPAK-ut”, Curri tregon raste befasuese për politikanët: Unaza, tatuazhet dhe litarët në duar… janë të lidhur me demonët

Fati dhe bestytnitë është një temë që jo pak herë është lidhur edhe me politikën, duke shtruar pyetjen se a besojë dhe e praktikojnë ata vërtet apo jo. Analisti Arjan Curri, i ftuar në Top Story tregoi disa raste të zyrtarëve të lartë të shtetit, si deputetë, ministra apo prokurorë, të cilët besojnë dhe bëjnë

“Vijnë tek unë për të heq sehiret”, Milaim Zeka tregon takimin me Burdushin, si deputetët e Kosovës gjenin zgjidhje tek magjistari
Kryesore, Të Fundit, Top Story

“Vijnë tek unë për të heq sehiret”, Milaim Zeka tregon takimin me Burdushin, si deputetët e Kosovës gjenin zgjidhje tek magjistari

Analisti Milaim Zeka ka rrëfyer një prej takimeve që kishte me magjistarin e njohur në Kosovë, Burdushin. Zeka: Një nga rastet e shumta në parlament më sulmonin disa deputetë sepse kisha ardhur nga fryma suedeze, ngaqë më sulmoin të gjithë erdhi një ditë Burdushi. Curri: Ka një grua që jeton në rrethinat e Prizrenit që

“Grupet kriminale aty kanë qenë”, avokati në “Top Story”: Duhet të dilnin përgjimet nga SKY që të kuptoheshin grupet kriminale?!
Të Fundit, Top Story

“Grupet kriminale aty kanë qenë”, avokati në “Top Story”: Duhet të dilnin përgjimet nga SKY që të kuptoheshin grupet kriminale?!

Avokati Gentjan Rumano, i pyetur për megaoperacionin “Metamorfoza”, u shpreh se grupet kriminale kanë qenë gjithnjë aktive, por vetëm përgjimet e nxjerra nga SKY EncroChat arirtën t’i nxirrnin në dritë. Sipas tij, nuk duhet të mbivlerësohet puna e SPAK, por e rëndësishme është beteja ligjore. Rumano tha se grupet kriminale kanë lënë shumë gjurmë, duke

Scroll to Top