TikTak.al

Top Talk

“Meta ka informacione se SPAK mund ta godasë”/ Ish-kryeprokurori Hajdari: Sulmet e kryetarit të Partisë së Lirisë, të ngjashme me ato të organizatave kriminale
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

“Meta ka informacione se SPAK mund ta godasë”/ Ish-kryeprokurori Hajdari: Sulmet e kryetarit të Partisë së Lirisë, të ngjashme me ato të organizatave kriminale

Të papranueshme e konsideron ish-kryeprokurori Shkëlqim Hajdari gjuhën e përdorur nga kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ndaj kryeprokurorit Altin Dumani. I ftuar në “Top Talk” me Juli Xhokaxhi, Hajdari u shpreh se Meta ka kryer veprën penale të fyerjes së gjyqtarit. “Kjo është gjuhë e papranueshme, nuk i bën nder as personit në

“Njihte drejtorin, hyri natën në Policinë e Shtetit dhe vodhi të dhëna”, Karamuço tregon kush ndërhyri në TIMS
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

“Njihte drejtorin, hyri natën në Policinë e Shtetit dhe vodhi të dhëna”, Karamuço tregon kush ndërhyri në TIMS

Ndërhyrja në sistemin TIMS është bërë nga persona që nuk kanë fare lidhje me Policinë e Shtetit, sipas profesorit të kriminalistikës, Ervin Karamuço, Teksa foli në “Top Talk” për arrestimin e drejtorit të IT-së Ervin Muço, Karamuço u shpreh se në TIMS kanë ndërhyrë persona që janë futur në institucionin e Policisë së Shtetit pa

Eksperti i kriminalistikës tregon aplikacionin që “spiunon” policët rrugorë: Zbulon ku ndodhen radarët dhe patrullat në gjithë Shqipërinë dhe…  
Aktualitet, Kryesore, Të Fundit, Top Talk

Eksperti i kriminalistikës tregon aplikacionin që “spiunon” policët rrugorë: Zbulon ku ndodhen radarët dhe patrullat në gjithë Shqipërinë dhe…  

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ishte i ftuar këtë të mërkurë në “Top Talk” në Top Channel, ku foli për aksidentet rrugore dhe mënyrën sesi mund të parandalohen. Ai u shpreh ndër të tjera se shtimi i patrullave nëpër rrugët e vendit, dhe radarët, nuk japin rezultat, pasi sipas tij ekziston një aplikacion ku rreth

A do të jetë në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 2025-ës? Si përgjigjet Tabaku në “Top Talk”
-Politikë, Kryesore, Lajme, Të Fundit, Top Talk

A do të jetë në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 2025-ës? Si përgjigjet Tabaku në “Top Talk”

Deputetja Jorida Tabaku e ftuar në emisionin “Top Talk” në Top Channel nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë nëse do të jetë në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 2025-ës. Juli Xhokaxhi: Dua t’ju bëj një pyetje realiste dhe pragmatiste në fakt pavarësisht se nuk do të duhej të ishte kështu, pas dakordësisë së arritur

Dakordësia PS-Rithemelim, Tabaku: Opozita fitoi të drejtën kushtetuese të mohuar! Përdorimi i institucioneve, më efektiv se djegia e flakadanëve në Kuvend
-Politikë, Kryesore, Të Fundit, Top Talk

Dakordësia PS-Rithemelim, Tabaku: Opozita fitoi të drejtën kushtetuese të mohuar! Përdorimi i institucioneve, më efektiv se djegia e flakadanëve në Kuvend

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talka” me gazetaren Juli Xhokaxhi në Top Channel ku foli për situatën aktuale politike në vend, duke u përqendruar tek gjendja brenda Partisë Demokratike. Duke folur për dakordësinë që u arrit mes PS dhe Rithemelimit për ngritjen e 2 komisioneve hetimore, Tabaku tha

“Po shiten nëpër shkolla 9-vjeçare”/ Gazetari Artan Hoxha ngre alarmin: Drogat sintetike po vrasin të rinjtë! Janë më të rrezikshme se kokaina
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

“Po shiten nëpër shkolla 9-vjeçare”/ Gazetari Artan Hoxha ngre alarmin: Drogat sintetike po vrasin të rinjtë! Janë më të rrezikshme se kokaina

Gazetari Artan Hoxha ka ngritur alarmin se në Shqipëri po përhapet fenomeni problematik i trafikimit dhe përdorimit të dograve sintetike. I ftuar në “Top Talk”, gazetari Hoxha deklaroi se këto lloj drogash janë më të rrezikshme se ato natyrale dhe po vrasin gjithnjë e më shumë të rinj. Hoxha tha se për shkak se shiten

“Procesi gjyqësor, në cenim të Kodit Penal”/ Mediu: Po hetohem edhe si ushtarak, absurde që…
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

“Procesi gjyqësor, në cenim të Kodit Penal”/ Mediu: Po hetohem edhe si ushtarak, absurde që…

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, e cilëson cenim të Kodit Penal procesin gjyqësor për tragjedinë e Gërdecit. I ftuar në “Top Talk” me Juli Xhokaxhi, Mediu u shpreh se ky proces ka disa shkelje. “Drejtësia ka zhvilluar një proces gjyqësor dhe mungesa e procesit gjyqësor karshi meje, nuk lidhej me mua, por lidhej me vendimin

“Edhe pse e kishin detyrim ligjor t’ia dispononin hetimit, provat në Kryeministri u fshinë”/ Gazetari në “Top Talk”: Ata nuk pranuan as të mblidheshin gëzhojat
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

“Edhe pse e kishin detyrim ligjor t’ia dispononin hetimit, provat në Kryeministri u fshinë”/ Gazetari në “Top Talk”: Ata nuk pranuan as të mblidheshin gëzhojat

Juli Xhokaxhi: Ti arrite pas kaq vitesh të sigurosh një përgjim audio. Në një bisedë më përpara më ke thënë që serveri i famshëm i Kryeministrisë, kamerat e sigurisë që u konsideruan të zhdukura, të djegura diku janë, dikush i ka. Sa shance ka që të dalin? Artan Hoxha: Kjo është një mundësi e mirë

Vendimi për “21 Janarin”/ Artan Hoxha: Çështjen duhet ta kishte në dorë SPAK, të hetonte Berishën dhe Bashën! Pse asnjë pale nuk i intereson e vërteta
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

Vendimi për “21 Janarin”/ Artan Hoxha: Çështjen duhet ta kishte në dorë SPAK, të hetonte Berishën dhe Bashën! Pse asnjë pale nuk i intereson e vërteta

Pse është kaq e rëndësishme që SPAK të marrë në dorë hetimet e 21 janarit? Artan Hoxha: E kemi specifikuar pse kjo është një çështje tipike që duhet ta marrë nën hetim SPAK. SPAK është ngritur për të hetuar çështje të tilla. Shërben për të ndarë të shkuarën dhe në të ardhmen e këtij vendi

Arrestimi i Denis Bajrit në Dubai/ Artan Hoxha jep detaje: Njeriu besnik i Behar Bajrit do të lirohet për 40 ditë
Kryesore, Të Fundit, Top Talk

Arrestimi i Denis Bajrit në Dubai/ Artan Hoxha jep detaje: Njeriu besnik i Behar Bajrit do të lirohet për 40 ditë

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje mbi arrestimin e Denis Brajoviç alias Bajri në Dubai, i cili ishte shpallur në kërkim në megaoperacionin “Metamorfoza” për ekzekutimin e Gjin Boriçit në Vau Dejës më 9 gusht 2020. Në Top Talk, gazetari tha se ai është arrestuar në Dubai bashkë me dy persona të tjerë, por pritet

Scroll to Top