TikTak.al

Vetting

Vetting/ Si e pësoi pas 39 vitesh punë si edukatore, Mimoza Bidaj. Prapaskenat e një shkarkimi – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

Vetting/ Si e pësoi pas 39 vitesh punë si edukatore, Mimoza Bidaj. Prapaskenat e një shkarkimi – Balkanweb.com – News24

Emisioni Vetting në News24  ka trajtuar sot një prej çështjeve që debatohet prej vitesh dhe ka të bëjë me shkarkimet nga detyra për çështje politike. Në pothuajse të gjitha rastet, ata që janë larguar nga detyrat, i janë drejtuar gjykatave, kanë fituar proceset dhe shteti ëhstë detyruar të paguajë detyrimet (rrogat e munguara). Në emisionin

E hoqi si drejtoreshë kopshti, e “internoi’ në Luz si edukatore/ Vetting zbardh skandalin e Edison Memollës – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

E hoqi si drejtoreshë kopshti, e “internoi’ në Luz si edukatore/ Vetting zbardh skandalin e Edison Memollës – Balkanweb.com – News24

Emisioni Vetting në News24  ka trajtuar sot rastin e një edukatoreje, Mimoza Bidajt, ndaj të cilës është shkarkuar e gjithë “hakmarrja politike” e Kryetarit të Bashkisë së Rrogozhinës. Edison Memolla nuk ka nguruar që Bidajn me 39 vite eksperiencë në arsim ta largojë si drejtuese e një kopshti dhe si për të kujtuar kohët e

I grabitet prona me letra të falsifikuara dhe ndërtohet pallat 12-katësh, qytetari kërkon ndihmën e Vetting/ Manovrat e prokurorëve dhe gjyqtarëve, pjesë e skemës së zhvatjes? (INVESTIGIMI) – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

I grabitet prona me letra të falsifikuara dhe ndërtohet pallat 12-katësh, qytetari kërkon ndihmën e Vetting/ Manovrat e prokurorëve dhe gjyqtarëve, pjesë e skemës së zhvatjes? (INVESTIGIMI) – Balkanweb.com – News24

Emisioni investigativ Vetting në News24 Të marrësh pronën tënde mund të rezultojë prova më e pamundur në jetë. Të paktën për Sefedin Shefën, banor i Lushnjës, marrja e pronës së trashëguar kështu ka rezultuar. Madje, në vend të marrjes së pronës, Shefa ka provuar edhe ndëshkimin, ndërkohë që ata që kanë falsifikuar kanë gëzuar pronën

Cilat janë kompanitë që importojnë vajin e gjembaçit në Shqipëri, shtetet nga merret dhe si INSTAT nuk tregon sasitë që hyjnë “nën parimin e konfidencialitetit” – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

Cilat janë kompanitë që importojnë vajin e gjembaçit në Shqipëri, shtetet nga merret dhe si INSTAT nuk tregon sasitë që hyjnë “nën parimin e konfidencialitetit” – Balkanweb.com – News24

Emisioni investigativ Vetting në News24 Kush po gënjen për vajin në treg? Për të kryqëzuar të dhënat lidhur me vajin e konsumuar, “Vetting” kontaktoi INSTAT, i cili ka dhënë informacione që mbështesin Doganat për periudhën 2021-2023 për sasitë e vajit të gjembacit. Sipas INSTAT, në Shqipëri në vitet 2021, 2022 dhe 2023 janë importuar sasi

Investigimi i Vetting/ Miliona litra vaj gjembaçi indian hyjnë në Shqipëri, dyshime se shitet në supermarkete si vaj luledielli me çmim më të lirë – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

Investigimi i Vetting/ Miliona litra vaj gjembaçi indian hyjnë në Shqipëri, dyshime se shitet në supermarkete si vaj luledielli me çmim më të lirë – Balkanweb.com – News24

Emisioni investigativ Vetting në News24 Çdo vit në Shqipëri importohen miliona litra vaji vegjetal. Kërkesat e vazhdueshme që ka konsumatori shqiptar për vaj gatimi, e kanë kthyer këtë sektor në një ndër bizneset më fitimprurëse, duke sjellë edhe abuzime. Nga kërkimet e “Vetting” zbulohen afera me vajin që përdoret për gatim, ku në vitin 2020

Investigimi te Burgjet/ Tendera miliona lekë për sigurinë, por kamerat nuk punojnë, në qeli futen armë e drogë. Cilat janë kompanitë që përfituan mbi 13 miliardë lekë, dyshimet për garë të paracaktuar – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

Investigimi te Burgjet/ Tendera miliona lekë për sigurinë, por kamerat nuk punojnë, në qeli futen armë e drogë. Cilat janë kompanitë që përfituan mbi 13 miliardë lekë, dyshimet për garë të paracaktuar – Balkanweb.com – News24

Emisioni investigativ Vetting në News24 Sokol Mjacaj, i dënuar përjetë për krime të rënda, qëllon me një pistoletë me mulli në ambientet e burgut dy të  burgosur të tjerë. Një i vdekur dhe një i plagosur. Arben Lleshi, objektivi i Mjacajt, ka humbur jetën menjëherë, ndërsa Indrit Shaqja mbetet i plagosur, duke qenë edhe dëshmitari

Vetting zbardh skemën/ Si OSHEE-KESH-OST zhdukën 1.1 mld euro, bilance të padeklaruara dhe borxhe të pashlyera. Dyshime për abuzime – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

Vetting zbardh skemën/ Si OSHEE-KESH-OST zhdukën 1.1 mld euro, bilance të padeklaruara dhe borxhe të pashlyera. Dyshime për abuzime – Balkanweb.com – News24

Nëse qytetarët e thjeshtë, mes të cilëve edhe pensionistë e invalidë, rrezikojnë të penalizohen deri në burg kur nuk arrijnë të paguajnë energjinë e muajit, për zyrtarët e OSHEE, KESH e OST-së humbjet në miliona duket se nuk janë aspak shqetësim. Madje, si për ironi, miliona euro që mungojnë në arkat e tyre apo që

Duhen të nxirren përgjegjësi për keqmenaxhim. Bilancet nuk pasqyrohen pasi… – Balkanweb.com – News24
Fillimi, Vetting

Duhen të nxirren përgjegjësi për keqmenaxhim. Bilancet nuk pasqyrohen pasi… – Balkanweb.com – News24

Emisioni investigativ Vetting në News24 Por çfarë deklaron në bilancin e fundit OSHEE në lidhje me KESH? Dëmi që mund të jetë bërë në këtë fushë shkon deri në 600 milionë euro. Kjo pasi paraprakisht u nënshkrua një marrëveshje në 6 prill 2018 për shlyerjen e 56 milionë eurove detyrime ndërmjet OSHEE-së dhe KESH-it. Aktualisht

Scroll to Top