TikTak.al

ZZ-Instant

“Kroacia me shpatulla pas murit”/ Nga “Gazetta dello Sport” te “Marca” e “The Guardian” çfarë shkruajnë mediat botërore për barazimin e Shqipërisë – Balkanweb.com – News24
Fillimi, ZZ-Instant

“Kroacia me shpatulla pas murit”/ Nga “Gazetta dello Sport” te “Marca” e “The Guardian” çfarë shkruajnë mediat botërore për barazimin e Shqipërisë – Balkanweb.com – News24

Shqipëria siguroi pikën e parë në Euro 2024, duke barazuar 2-2 me Kroacinë në duelin e vlefshëm të Grupit B. Qazim Laçi dhe Klaus Gjasula i shënuan golat për kuqezinjtë, ndërsa Andrej Kramaric dhe një autogol i tanëve ishin golat e kroatëve.     Një ndeshje plot emocione ku kuqezinjtë nuk u dorëzuan dhe morën

Serbi-Angli, sfida me rrezikshmërinë më të lartë e Euro 2024, policia gjermane shton masat e sigurisë – Balkanweb.com – News24
Fillimi, ZZ-Instant

Serbi-Angli, sfida me rrezikshmërinë më të lartë e Euro 2024, policia gjermane shton masat e sigurisë – Balkanweb.com – News24

Serbia dhe Anglia skuadra do të përballen, ditën e djelë në 16 Qershor, në Gelsenkirchen. Ata janë pjesë e grupit C së bashku me Slloveninë dhe Danimarkën.Por orët e fundit, në Gjermani flitet se kjo ndeshje do të ketë një koeficient të lartë rrezikshmërie. Arsyeja? Huliganët serbë. Ata njihen tashmë për incidentet e shumta që

Hapësirë për inovacion dhe zhvillim teknologjik – Balkanweb.com – News24
Fillimi, ZZ-Instant

Hapësirë për inovacion dhe zhvillim teknologjik – Balkanweb.com – News24

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj, lançoi thirrjen e parë për “DURANA Tech Park”, parkun e parë teknologjik në Shqipëri.Në këtë takim me grupet e interesit, ishte e pranishme ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj, drejtoresha e AIC, Elira Kokona dhe zv. ministrat e Ekonomisë

“E pakrahasueshme, kjo që po shikoj….”
 – Balkanweb.com – News24
Fillimi, ZZ-Instant

“E pakrahasueshme, kjo që po shikoj….”
 – Balkanweb.com – News24

Televizioni grek SKAY ka dërguar dje në Tiranë një korrespodent për të ndjekur live seancën e dënimit të Belerit.Emisioni i mëngjesit Atériasti ka bërë një lidhje live nga kryeqyteti shqiptar me gazetarin Kristos Xiunos.Ndërkohë që Xiunos fliste për gjyqin ndaj Belerit, ndodh diçka e paparashikuar. Një nga dy moderatorët e njohur të emisionit, nuk e

Gjigantët e teknologjisë pakt për të luftuar dezinformimin në zgjedhje – Balkanweb.com – News24
Fillimi, ZZ-Instant

Gjigantët e teknologjisë pakt për të luftuar dezinformimin në zgjedhje – Balkanweb.com – News24

Një grup prej 20 kompanish kryesore të teknologjisë njoftuan një angazhim të përbashkët për të luftuar dezinformimin e IA në zgjedhjet e këtij viti në mbarë botën, sipas CNBC. Industria po synon posaçërisht falsifikimet e mëdha (deepfake), të cilat mund të përdorin audio, video dhe imazhe mashtruese për të imituar palët kryesore të interesuara në

Scroll to Top