Kryesore Sport Ky është ekipi më i shtrenjtë në histori të futbollit

Ky është ekipi më i shtrenjtë në histori të futbollit

0
SHPËRNDAJE

CIES Football Observatory ka zbuluar sot ekipet me shpenzimet më të mëdha në vitet e fundit në merkato.

Manchester City është skuadra më e shtrenjtë në historinë e futbollit pasi shpenzon 878 milionë euro në merkato, sipas shifrave të reja
 
Një studim i CIES tregon se liderët e Premier League, Manchester City kanë shpenzuar më shumë se çdo ekip tjetër në pesë ligat e mëdha të Evropës.

Pas skuadrës së Manchester Cityt radhitet klubi francez, PSG me 805 milionë euro shpenzime në vitet e fundit.

Manchester United është i treti në listë me 747 milionë euro, përpara Barcelonës (725 milionë euro), Chelsea (592 milionë euro) dhe Real Madridin (497 milionë euro).

Komentoni Postimin:

Komentoni...