TikTak.al

Balkanweb.al

Sulmi me dron ukrainas vret nënën dhe djalin katër vjeçar në rajonin Belgorod të Rusisë – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

Sulmi me dron ukrainas vret nënën dhe djalin katër vjeçar në rajonin Belgorod të Rusisë – Balkanweb.com – News24

Një sulm ukrainas me dron vrau një nënë dhe djalin e saj 4-vjeçar që po udhëtonin me një makinë në rajonin jugor të Belgorod të Rusisë, tha guvernatori rajonal. Vyacheslav Gladkov, duke shkruar në aplikacionin e mesazheve Telegram, tha se një nga disa dronët e qëlluar në rajon goditi një makinë në fshatin Oktyabrsky, duke

Jemeni rrëzon dronin spiun amerikan të avancuar prej 30 milionë dollarësh – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

Jemeni rrëzon dronin spiun amerikan të avancuar prej 30 milionë dollarësh – Balkanweb.com – News24

Ushtria e Jemenit njoftoi se ka rrëzuar një dron spiun amerikan nga “një raketë e prodhuar në vend” në provincën e Ma’rib, mes tensioneve të përshkallëzuara në rajon lidhur me luftën gjenocidale të Izraelit të mbështetur nga SHBA në Rripin e Gazës. Në një deklaratë të lëshuar të premten dhe të transmetuar nga agjencia e

Udhëheqësit arabë bëjnë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Gaza – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

Udhëheqësit arabë bëjnë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Gaza – Balkanweb.com – News24

Udhëheqësit arabë kanë dënuar agresionin e vazhdueshëm izraelit kundër Rripit të Gazës, duke i bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të ndërhyjë për të ndaluar luftën e egër të Izraelit në Gaza. Udhëheqësit arabë kanë dënuar agresionin e vazhdueshëm izraelit kundër Rripit të Gazës, duke dënuar mizoritë e kryera kundër civilëve dhe shkeljet e paprecedentë të

Presidenti rus Putin përshëndet bashkëpunimin energjetik me Kinën – Balkanweb.com – News24
Bota, Fillimi

Presidenti rus Putin përshëndet bashkëpunimin energjetik me Kinën – Balkanweb.com – News24

Presidenti rus Vladimir Putin përshëndeti bashkëpunimin energjetik me Kinën dhe theksoi integrimin e teknologjisë me ekonominë e dytë më të madhe në botë. “Ndërsa bota ndodhet në prag të një revolucioni të ri teknologjik, ne jemi gati të rrisim dhe zgjerojmë në mënyrë të qëndrueshme integrimin tonë teknologjik dhe të zbulojmë teknologji të reja për

“Beteja” për titullin, Partizani siguron një biletë për në finale, thyen Skënderbeun, vendos goli i Bintsouka – Balkanweb.com – News24
-Shqipëri, Fillimi

“Beteja” për titullin, Partizani siguron një biletë për në finale, thyen Skënderbeun, vendos goli i Bintsouka – Balkanweb.com – News24

Partizani i jep ngjyra të forta këtij sezoni, “skuq” “Air Albania” duke siguruar një biletë për në finalen e titullit. Ekipi i Orges Shehit thyen minimalisht Skënderbeun me rezultatin 1-0 duke “fluturuar” në finale. “Demat” ishin dominues në këtë sfidë duke marrë kontrollin e lojës që në minutat e para, zhvilluan një presion asfiksues në

Scroll to Top