TikTak.al

syri.tv

Gjinaj: SPAK hetim pasuror Veliajt dhe familjarëv – Syri
-Politikë

Gjinaj: SPAK hetim pasuror Veliajt dhe familjarëv – Syri

Gazetari Fatjon Gjinaj i ftuar në Kafe Shqeto në Syri Tv tha se nëpër korridoret e politikës flitet një arrestim i mundshëm i Erion Veliajt. Gjinaj tregoi se kryebashkiaku ka disa çështje në SPAK, ndër to edhe dosjen 5d “Në korridoret e politikës dhe të vet bashkisë flitet që Erion Veliaj do të arrestohet. Nga

Berisha: Padrinoja i 7 familjeve mafioze është R – Syri
-Politikë

Berisha: Padrinoja i 7 familjeve mafioze është R – Syri

FJALA E KRYETARIT TË PD-së, SALI BERISHA NË TUBIMIN QYTETAR Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta qëndrestare dhe qëndrestarë. Misionarë të vërtetë të kauzës së drejtë shqiptare. Të qytetarëve shqiptarë, të interesit kombëtar. Një përshëndetje të përzemërt në emër tuaj mikut që kemi sonte midis nesh, zëdhënësit më të ndritur të shpirtit të kombit shqiptar.

KAFE SHQETO/ Paloka: Veliaj nuk shkon në burg pre – Syri
-Politikë

KAFE SHQETO/ Paloka: Veliaj nuk shkon në burg pre – Syri

Deputeti i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në KAFE SHQETO në SYRI TV, ka folur për zhvillimet e fundit me drejtësinë e re në lidhje me hetimin pasuror që ka nisur SPAK kundrejt kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Paloka ka dyshuar se ‘Erion Veliaj do të shkojë prapa hekurave vetëm prej një frike që ka

Irlanda dhe Norvegjia pritet të njohin sot shteti – Syri
Botë

Irlanda dhe Norvegjia pritet të njohin sot shteti – Syri

  Qeveria e Norvegjisë do të njoftojë sot se vendi nordik njeh një shtet të pavarur palestinez, njoftoi transmetuesi publik NRK dhe e përditshmja Aftenposten, duke cituar burime të paidentifikuara. Qeveria irlandeze do të shpallë gjithashtu sot njohjen e një shteti palestinez, tha të martën një burim i njohur me këtë çështje. Anëtarët e Bashkimit

CNN: Bisedimet e fundit Izrael-Hamas dështuan pë – Syri
Botë

CNN: Bisedimet e fundit Izrael-Hamas dështuan pë – Syri

Përpjekja e fundit për të arritur një marrëveshje paqeje në Lindjen e Mesme dështoi për shkak të pasaktësisë së ndërmjetësve egjiptianë, të cilët ndryshuan kushtet e marrëveshjes pa njoftuar pjesëmarrësit e tjerë në bisedimet që po zhvillohen në Kajro. Kjo u zbulua nga CNN, në lidhje me përpjekjet për të arritur një marrëveshje për një

Vendimi i Spanjës, Norvegjisë dhe Irlandës nuk – Syri
Botë

Vendimi i Spanjës, Norvegjisë dhe Irlandës nuk – Syri

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia shpallën se do të njohin shtetin e Palestinës. Por vendimi i tyre duket se nuk e ndryshon realitetin në terren Nga James Landale, BBC Shumica e botës tashmë e njeh Palestinën si shtet. Në fillim të këtij muaji, 143 nga 193 anëtarët e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara votuan

Më shumë se 1,400 akademikë izraelitë kërkojn – Syri
Botë

Më shumë se 1,400 akademikë izraelitë kërkojn – Syri

Më shumë se 1,400 akademikë izraelitë kanë nënshkruar një peticion duke i bërë thirrje qeverisë t’i japë fund luftës së saj vdekjeprurëse në Rripin e Gazës . “Ne, stafi i fakultetit dhe stafi administrativ në institucionet akademike në Izrael , i bëjmë thirrje qeverisë izraelite që t’i japë fund luftës në Gaza pa vonesë dhe

Goditet rrjeti i bosit të mafias turke në Itali, – Syri
Botë

Goditet rrjeti i bosit të mafias turke në Itali, – Syri

Prokuroria e Milanos ka shkatërruar një rrjet kriminal të drejtuar nga bosi i dyshuar i mafias turke Baris Boyun, një nga më të kërkuarit nga Ankaraja, si edhe ka lëshuar një urdhër paraburgimi ndaj 18 personave me origjinë turke, por që jetonin në Itali, Zvicër, Gjermani dhe Turqi. Ndër akuzat e prokurorisë është edhe një

Albin Kurti për The Times: Serbia si një ‘Rusi – Syri
-Politikë

Albin Kurti për The Times: Serbia si një ‘Rusi – Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar për rolin e rrezikshëm të Serbisë në rajon, duke vepruar si një “Rusi e vogël” në Ballkan. Në një intervistë për “The Times”, Kurti ka theksuar se ka një valë “të paprecedentë” dezinformimi që po del nga Serbia. “Rusia po bashkëpunon ngushtë me Serbinë në fushata të dezinformimit

Deklarata e fortë: Dy ministra kanë përdorur ‘S – Syri
-Politikë

Deklarata e fortë: Dy ministra kanë përdorur ‘S – Syri

Ish-drejtuesi i lartë i policisë, Shemsi Prençi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme teksa tha se dy ministra aktualë të qeverisë kanë përdorur aplikacionet ‘’SKY’’ dhe ‘’Encrochat’’, dhe se personazhe të botës së krimit i kanë miq shtëpie. I ftuar në Ora News, Prençi  tha gjithashtu se dy ish-drejtorë të përgjithshëm të

Scroll to Top