Kryesore Sport UEFA zbulon topin e Finales së Champions League në Kiev

UEFA zbulon topin e Finales së Champions League në Kiev

0
SHPËRNDAJE

Champions League futet në fazën e nxehtë, teksa 16 skuadrat më të mira do të tentojnë që të sigurojnë një biletë për në çerekfinale. UEFA ka zbuluar së fundmi pamjen e re të topit me të cilën do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve.

Prodhuesit gjerman edhe këtë sezon, kanë vendosur që të vënë në dukje ngjyrat e shtetit mikpritës të finales, në këtë rast Ukrainës në stadiumin e “Kievit”.

Topi i ri ka të evidentuar tre ngjyra: të verdhë, blu dhe të zezë. Finalja e madhe do të luhet më 26 mars. 

Komentoni Postimin:

Komentoni...