Kryesore Lajme Shqipëria Vari nipin në majë të pemës, Fati nga Librazhdi trondit rrjetin (FOTO...

Vari nipin në majë të pemës, Fati nga Librazhdi trondit rrjetin (FOTO ME KOMENTET)

0
SHPËRNDAJE

B.M. nga një fshati Dragostunjë i Librazhdit është vetëm 4 vjeç dhe dhunohet në mënyrë barbare nga prindërit dhe xhaxhai i tij 29-vjecari, Fati M.

Denoncimi ka mbërritur për Gazetën Shqiptare nga një i afërm i të miturit, i cili ka qenë prezent në shumë raste dhunimesh.

Sipas denoncuesit, gabimet e 4-vjeçarit ndëshkohen në mënyrë kafshërore sidomos nga xhaxhai, i cili momentalisht po kalon dhe një gjendje të rëndë psikologjike për shkak të divorcit.

Gjithë fshati është në dijeni të abuzimeve me fëmijën, pasi të qarat dhe të bërtiturat e tij dëgjohen deri larg, megjithatë askush nuk ndërhyn.

Në Facebook-un e tij me profil të rremë (Fati Librazhd), 29-vjeçari ka arritur deri aty sa ka postuar një foto ku tregohet fëmija i varur nga bluza pas një gabimi të supozuar.

“Ja çfarë bën Babaloku, ato që bëjnë faj Babaloku i dënon me varje”- shkruan ai.

Por më drithërues është komenti i tij poshtë fotos kur shprehet se: “ Xhaxhai e vari qenin se ia kishte sjellë në majë të hundës”.

Sapo kane pare kete status njerezit kane reaguar duke e cilesuar ate “qen”, “skizofren”, “pleher”, “legen” etj. Librazhdinews.al

Komentoni Postimin:

Komentoni...