TikTak.al

MAQEDONIA

Takim i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin polak Kshishtof Gzhelçik – BotaShqip
MAQEDONIA, SHQIPERIA

Takim i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin polak Kshishtof Gzhelçik – BotaShqip

MAQEDONIA Shkup, 18 qershor – Presidentja e shtetit Gordana Siljanovska Davkova sot ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Polonisë, Kshishtof Gzhelçik. Në takim, kumtuan nga kabineti i Siljanovska Davkovës, janë… Shkup, 18 qershor – Presidentja e shtetit Gordana Siljanovska Davkova sot ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Polonisë, Kshishtof Gzhelçik. Në takim, kumtuan

ANALIZË: Nëse nuk investohen në projekte strategjike, kreditë e reja vetëm do të “ngrenë” borxhin e RMV-së – BotaShqip
MAQEDONIA, SHQIPERIA

ANALIZË: Nëse nuk investohen në projekte strategjike, kreditë e reja vetëm do të “ngrenë” borxhin e RMV-së – BotaShqip

Borxhi publik i Maqedonisë së Veriut “ka zbritur” nën 60 përqind. Në tremujorin e parë zgjedhor të këtij viti, borxhi publik ishte 58,6% e PBB-së. Qeveria e ardhshme po planifikon një kredi të re prej 1 miliard euro. Sipas ekonomistëve, kjo shumë ngre disa pyetje. Një prej tyre: për çfarë do të shpenzohen paratë? Shkruan

Urimi nga presidentja Siljanovska Davkova me rastin e festës së Kurban Bajram – BotaShqip
MAQEDONIA, SHQIPERIA

Urimi nga presidentja Siljanovska Davkova me rastin e festës së Kurban Bajram – BotaShqip

MAQEDONIA Shkup, 16 qershor – Presidentja e shtetit, Gordana Siljanovska Davkova, me rastin e festës së madhe myslimane Kurban Bajram, i dërgoi një mesazh urimi kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Fetahu… Shkup, 16 qershor – Presidentja e shtetit, Gordana Siljanovska Davkova, me rastin e festës së madhe myslimane Kurban Bajram, i dërgoi një mesazh urimi

Myslimanët në Maqedoninë e Veriut festojnë Kurban Bajramin – BotaShqip
MAQEDONIA, SHQIPERIA

Myslimanët në Maqedoninë e Veriut festojnë Kurban Bajramin – BotaShqip

MAQEDONIA Shkup, 16 qershor – Besimtarët myslimanë në Maqedoninë e Veriut sot festojnë festën e Kurban Bajramit. Manifestimi qendror u mbajt në xhaminë “Mustafa Pasha” në Shkup. Kurban Bajrami, sipas traditës… Shkup, 16 qershor – Besimtarët myslimanë në Maqedoninë e Veriut sot festojnë festën e Kurban Bajramit. Manifestimi qendror u mbajt në xhaminë “Mustafa Pasha”

Murtezani në Eurointegrime, Sadiki Shahini zëvendëse tek Bashkësitë etnike, Aliu në Arsim, ja kandidatët e Alternativës – BotaShqip
MAQEDONIA, SHQIPERIA

Murtezani në Eurointegrime, Sadiki Shahini zëvendëse tek Bashkësitë etnike, Aliu në Arsim, ja kandidatët e Alternativës – BotaShqip

MAQEDONIA Shkup, 15 qershor – Alternativa sot në mbledhjen e organeve drejtuese të partisë ka caktuar kandidatët për ministra dhe zëvendësministra. Orhan Murtezani do të jetë ministër për Eurointegrime ndërsa Safije… Shkup, 15 qershor – Alternativa sot në mbledhjen e organeve drejtuese të partisë ka caktuar kandidatët për ministra dhe zëvendësministra. Orhan Murtezani do të

Bojçevski: Prioritet i qeverisë së re të jenë punonjësit shëndetësorë të cilët tashmë pesë vite janë pa sigurim shëndetësor dhe pensional – BotaShqip
MAQEDONIA, SHQIPERIA

Bojçevski: Prioritet i qeverisë së re të jenë punonjësit shëndetësorë të cilët tashmë pesë vite janë pa sigurim shëndetësor dhe pensional – BotaShqip

MAQEDONIA Shkup, 15 qershor – Prioritet i qeverisë së re duhet të jenë të punësuarit në shëndetësinë publike, të cilët tashmë pesë vite punojnë pa sigurim shëndetësor dhe pensional, porositën sot… Shkup, 15 qershor – Prioritet i qeverisë së re duhet të jenë të punësuarit në shëndetësinë publike, të cilët tashmë pesë vite punojnë pa

Scroll to Top